Úvod


 
iHog.cz | iHogwarts | Škola čar a kouzel v Bradavicích
 
iHog.cz (iHogwarts) je Harry Potter RPG hra simulující prostředí Bradavic. Každý případný zájemce o studium v naší škole má jedinečnou možnost vstoupit do příběhu o životě v kouzelnickém světě, který jsme mohli zaznamenat v knihách a filmech o Harrym Potterovi. Děj se odehrává na počátku devadesátých let dvacátého století. Hra se nedrží událostmi přesně popisovanými v knize, ty se shodují pouze do doby prvního pádu Vy-víte-koho, ale rozvíjí svůj vlastní a naprosto originální příběh, na jehož rozvoji se podílí v rámci RPG každý jednotlivý hráč.
 
Průběh výuky na iHogu
Každý hráč má jedinečnou možnost zapsat se do výuky nejrozličnějších předmětů z oboru čar a kouzel. Výuka probíhá formou online praktických hodin, v nichž se vaše postavy mohou zdokonalovat v kouzlení, přípravě lektvarů nebo létání na koštěti. Chceš se stát studentem Bradavic? V tom případě neváhej a zaregistruj se!
 
REGISTRACE OTEVŘENA!
Chcete-li se zaregistrovat, pročtěte si nejprve Pravidla RPG a Školní řád, protože jejich neznalost neomlouvá.

Nástěnka


Severus Snape 17. 6. 2019 (9:46)
Ukončení školního roku 1996/1997
 
Školní rok 1996/1997 byl úspěšně ukončen. Veškeré herní postavy stávajících studentů byly úspěšně převedezeny do Londýna, odkud se za pomoci svých rodin dobelhaly zpět do svých domovů. Nastává tedy doba prázdnin naplněná odpočinkem a rekreací, a to až do začátku dalšího školního roku, který bude zahájen v září 2019 (nonRPG času).
 
Školní pohár získal Mrzimor. S body se to má následovně:
 
1. Mrzimor 1325 bodů
2. Nebelvír 1000 bodů
3. Zmijozel 875 bodů
4. Havraspár 495 bodů
 
Všechny studenty důrazně upozorňujeme, že do nabytí plnoletosti (tj. 17 let) nesmí kouzlit mimo Bradavice. Za porušení tohoto nařízení bude následovat okamžité vyloučení ze studia a doživotní zákaz používání hůlky.

Severus Snape 5. 6. 2019 (1:53)
Zájemcům o profesorská místa v Bradavicích nabízíme jedinečnou příležitost účastnit se výběrového řízení na učitelské pozice pro příští školní rok. Hledáme inteligentní hráče schopné nám pomoci s rozvojem projektu. Jste schopni si udělat čas na pravidelnou online výuku? Baví vás svět Harryho Pottera? Pak neváhejte a připojte se do našeho profesorského sboru!
 
Nábor nových profesorů
 
Náplň práce profesora:
  • vedení pravidelných online hodin
  • opravování domácích úkolů a testů
  • spoluúčast na organizaci školních akcí
  • kontrola chování studentů a dohled nad dodržováním pravidel RPG
Vyučované předměty:
V současné době vyučujeme tyto předměty: astronomie, bylinkářství, dějiny čar a kouzel, kouzelné formule, lektvary, létání, obrana proti černé magii, péče o kouzelné tvory, přeměňování a studia mudlů. Nebráníme se otevření i případně nějakého nového předmětu dle vaší nabídky, pokud nám přijde dostatečně zajímavý a vhodný pro výuku v naší škole.
 
Máte-li skutečný zájem o post profesora, odešlete na e-mail reditelstvi@hogon.org stručný motivační dopis, který bude obsahovat následující údaje:
  • základní informace o vás jako o skutečné osobě (včetně reálného věku)
  • základní informace o vás jako o kouzelníkovi (zkušenosti s RPG a hry, kde jste doposud hráli nebo hrajete, jak by se jmenovala vaše profesorská postava)
  • představu o předmětu, který byste chtěli vyučovat
  • kontaktní údaje (discord)
Ozveme se vám.

2. 6. 2019 (17:15)
Mazanie neaktívnych študentov

V mene celého vedenia školy poprosím študentov, ktorí nie sú prihlásení na žiadne hodiny, aby tak učinili čím skôr. To isté platí aj pre študentov so zápornými bodmi, ktorí si tie body rýchlo buď na hodinách, vypĺňaním domácich úloh či absolvovania nejakej súťaže dobehnú. 

Študenti, ktorí tak neučinia, budú priebežne na konci každého týždňa zmazaní a bude to pretrvávať až do konca tohto mesiaca!

2. 5. 2019 (16:03)
Výběrové řízení na prefekty

Prefekti jsou výše postavení studenti, kteří ve spolupráci s profesorským sborem a kolejními řediteli vykonávají nad studenty dohled. Pomáhají rovněž zajišťovat nejrůznější školní akce, vytvářet dobrou atmosféru ve škole a pomáhají ostatním studentům, zejména pak nováčkům. Pokud chcete být prefektem, neváhejte a přihlaste se do výběrového řízení.

Přihláška musí obsahovat:
1. Vaše jméno a příjmení, kolej, kontakt na discordu.
2. krátký motivační dopis.

Své přihlášky odesílejte na reditelstvi@alohomora.cz

2. 5. 2019 (15:58)
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA PROFESORY

Pro vážné zájemce otevíráme konkurzní řízení na profesory v naší škole. Baví-li vás svět Harryho Pottera, máte dostatek zkušeností z oblasti RPG, dobré vyjadřovací schopnosti a zdařilý písemný projev, pak neváhejte a připojte se do našeho profesorského sboru.

Náplň práce profesora:
Profesor není jen hráč s rozšířenými právy, je především spolupracovníkem vedení, součástí gamemasterů, bez nichž by hra nemohla fungovat. Hlavní činnost spočívá ve vedení výuky (dle časových možností) a všech věcí, které s ní jsou spojeny (domácí úkoly, testy a jejich opravování). Mezi další činnosti patří vypisování soutěží, organizace školních akcí a života ve škole, vypravěčem vedené hry, apod.

Máte-li skutečný zájem o profesorský post, odešlete na e-mail reditelstvi@alohomora.cz následující:

1. základní informace o sobě + kontakt na discord
2. reálný věk
3. stručný motivační dopis (způsob zpracování záleží jen na vás)

Nejpozději do jednoho týdne od odeslání přihlášky se vás budeme snažit kontaktovat a domluvit se na dalším jednání.

Severus Snape 28. 4. 2019 (17:50)
Psaní myšlenek v herních příspěvcích
 
Z rozhodnutí ředitelství došlo k aktualizaci pravidel RPG. S okamžitou platností je všem hráčům povoleno zahrnout do svých herních příspěvků i myšlenky. Myšlenky je povoleno uvádět jen mimo emote, a to mezi zdvojená lomítka. Viz příklad:
 
//Fuj, nic horšího jsem nikdy nejedl.// *Znechuceně se šklebí na svou matku při pojídání polévky.* Hmm, ano, ano, velmi mi chutná! *Pronese falešně medovým hlasem.*

Severus Snape 13. 4. 2019 (13:48)
Zákaz sesílání kouzel bez herního příspěvku
 
Upozorňujeme všechny studenty, že je přísně zakázáno sesílat kouzla bez adekvátního herního příspěvku zahrnujícího emote s popisem manipulace hůlkou a vyslovením příslušného kouzla. Osoby, které se tomuto pravidlu nepodřídí a budou kouzla sesílat i bez herního příspěvku, budou umístěny do hradní kobky a zabanovány!
 
Rovněž je nutno dbát na pravidla školního řádu, která zakazují používání obranných a útočných kouzel mimo cvičebnu bez dozoru profesora. Ostatní kouzla lze používat lze používat i na jiných místech kromě Velké síně a chodeb.

[1] [2] [3]
Archiv zpráv
×